6 Şubat 2018 Salı

BLoG DosTuM'a Davet

Blog Dostum

Uzun süredir duyurmayı planladığım bir projeden bahsetmek istiyorum sizlerle. Duyanlar oldu ama henüz duymamış olanlar için detaylıca anlatmaya çalışacağım. Projenin adı: Blog Dostum

Blog Dostum kısaca; sevgili Sinan’ın (Blogruz) hayata geçirdiği, blogları bir arada toplamayı ve onları bilgilendirmeyi amaçladığı bir platform. Hiçbir şekilde maddi bir beklentiye girilmeden oluşturulduğunu da hatırlatmak isterim. Bu sebeple hiçbir zaman reklam türü bir içerik yer almayacak.

 Blog Dostum’da Neler Var? 

1- Blog Dostları (Okuma Listesi):

Blog Dostum Blogunun ana sayfasında “Blog Dostum Ailesi” başlığı altında blogları göreceksiniz. Burada yer alan bloglar, kayıt yaptıran bloglardır. Kayıt olan bloglar kendi bloglarında yayın paylaştıkları zaman, otomatik olarak burada da o yayın gözükecektir.
Bu bölüm bir nevi blogger’in “Okuma Listesi” özelliğini taşımaktadır. Şunu hatırlatmak gerekir ki, yayınlarınız Blog Dostum üzerinde hiçbir zaman index almaz. Yani kendi yayınlarınız kendi blogunuzda index alır. O yüzden Blog Dostum içeriğinizi almış olmaz. Sadece yayıncı görevini görür.

2- Blog Kategorisi

Bu kategori “Blog Dostum Yazarları” tarafından oluşturulan bir bölüm. Şuan için bir tanesi ben olmak üzere üç yazar var. Bu bölümde blog haberleri, duyurular, etkinlikler, itiraflar bölümü, çekilişler, Blog Dostum Blogunun kendi yayınları gibi yayınlar yer alıyor.


Blog KategorisiBu bölümün amacı da okurları, diğer bloglar hakkında bilgilendirmek ve yapılan etkinlik, çekiliş vb. şeyleri duyurmaktır. Ayrıca burada kitap, dizi-film önerisi gibi içerikler de yer alıyor.

3- İtiraf Et Bölümü
Bu bölüm, gizliliğin temel esas olduğu bir bölümdür. İtiraf et sayfasını ziyaret edip, formu doldurarak itirafta bulunabilirsiniz.
Dediğim gibi bu bölümde gizlilik esas olduğu için itiraf yapanın kimliği bilinmemektedir. Bunu blog yöneticileri dahi bilmemektedir, çünkü doldurulan formda bu bilgiyi verecek herhangi bir şey yoktur. Yani herhangi bir konuda bir itirafta bulunmak istiyorsanız, ya da kimseyle paylaşamadığınız bir şeyler varsa burada itiraf olarak gönderebilirsiniz.

Gönderdiğiniz itirafı da, en kısa sürede “Blog Kategorisi” altında okuyabilirsiniz.

4- Yorumcular
Bu bölümde de, Blog Dostum Blogunda yorum yapanları ve yorum sayılarını görebilirsiniz.Blog Dostum Neler Kazandırır?

Tüm bu tanımlardan sonra gelelim Blog Dostum’a katılmak size neler kazandırır sorusuna…

1- Ziyaretçi sayınızı artırır:
Yayınlarınız Blog Dostum’da yer alacağı için, buradan doğrudan bir trafik elde etmiş olacaksınız.

2- Blogunuzun keşfedilmesini sağlar.
Blog Dostum, geniş ölçekli bir okuma listesi gibi düşünüleceği için, blog dostum sayesinde insanlar blogunuzu keşkedeceklerdir.

3- Yeni Bloglar keşfetmenizi sağlar.
Blog Dostum’da listelenen blogları ziyaret ederek, daha önce hiç görmediğiniz güzel blogları görmenize, keşfetmenize olanak sağlar.

4- Daha fazla bilgiye ulaşmanızı sağlar.
Blog Dostum’da her kategoride bloglar yer alacağı için farklı konularda blogların yayınlarını görerek, okuyarak daha fazla bilgiye ulaşmanıza olanak sağlayacaktır.

Blog Dostum’a Blogumu Nasıl Eklerim?

Blog Dostum’da yer almak çok kolay. Tek yapmanız gereken “Siteni Ekle” sayfasındaki formu doğru bir şekilde doldurmak. Daha sonraki süreçte blogunuz incelenip eklenecektir.

siteni ekle


Sonuç olarak Blog Dostum hiçbir kaybınızın olmayacağı, aksine maddi manevi pek çok kazanımlarınızın olacağı bir blog. Burada yer almak isteyen herkesi davet ediyorum (:

16 yorum:

 1. Gerçekten güzel bir proje . Röportaj kısmı var bir de tek tek bizlerle röportaj yapıyor ve çok keyifli . Destek olup , paylaşmanız çok hoş . 😊 Sevgiler . 😊🌸

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, röportaj kısmı da vardı. Onu eklemeyi unutmuşum. Onu ekleyim (:

   Çok teşekkür ederim. Bu proje destek bekliyor (: Inşallah daha iyi olacak (:

   Sil
  2. Çok teşekkür ederiz. :) Bu arada bugün yeni bir röportaj yayınladık dilerseniz ziyaret edebilirsiniz :D

   Sil
 2. Yeni keşfettim.

  Blogumu da ekledim.

  Teşekkürler ☺

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buna sevindim (:

   Teşekkür ederim.

   Sil
  2. Bloğunuz için bir mail gelmedi bizlere :) Sadece özel olarak yazdığınız mail geldi :) Tekrar kontrol ediyorum ama kaydınızı yaptığınız mail hala gelmemiş ;)

   Sil
  3. Şimdi tekrardan gönderdim. İnşallah ggelmiştir.

   Sil
  4. Siteni Ekle Bölümünden gönderdiğinize emin misiniz? :) Diğerler kayıtlar düşüyor ama sizin yolladığınız düşmüyor ;) Bu işte bir gariplik var :)

   Sil
  5. Evet 5 kere yaptım.

   Sistemde sorun var sanırım ya da bende herhalde.

   Sil
 3. Her ikiniz de çok saygılı kişiler olduğunuz için güven duyduğumu söyleyebilirim.
  Başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Böyle düşünmeniz ben çok mutlu etti.. (: Çok teşekkür ederim.

   Sil
  2. Şuanda çok duygulandım ve çok fazla mutlu oldum. Teşekkür ederiz :)

   Sil
 4. Çok güzel bir düşünce gerçekten, hep destek tam destek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Desteklerinizle daha güzel olacak inşallah (: teşekkür ederim.

   Sil
 5. BlogDostum çok güzel bir proje. Hatırlattığınz iyi oldu :)

  YanıtlaSil

Yorumlarınız bizim için çok değerlidir. Lütfen yorum yapın.